Odpowiednio dobrana bielizna, a w tym i biustonosz, to zdecydowanie podstawa kobiecej garderoby! Ważne jest nie tylko to, co widoczne na pierwszy rzut oka, ale również to, co kryje się pod naszymi ubraniami. Właściwie dobrany stanik sprawia, że czujemy się komfortowo i atrakcyjnie. Podnosi nasze piersi, zapewnia ich jędrność i ładny wygląd. Na rynku dostępne są różne rodzaje biustonoszy, różniące się rozmiarem miseczek, obwodem i fasonem. Dość popularne ostatnio stały się biustonosze bez fiszbin, które wyróżniają się brakiem usztywnienia, ale wciąż dobrze wyglądają.

Biustonosz bez fiszbin, czyli jaki?

Biustonosze bez fiszbin to staniki bez usztywnienia w dolnej części miseczek, które spotykamy przy klasycznych fasonach staników.

Fiszbiny to półkoliste druciki wszyte pojedynczo do dolnych części miseczek. Dlatego staniki bez takowych drucików nazywamy „biustonoszami bez fiszbin”. Fiszbiny mają podtrzymywać biust, sprawiają, że staniki są sztywniejsze, a przez to mniej komfortowe w noszeniu. Coś za coś. Ze względu na ową wygodę, biustonosze bez fiszbin zdobywają coraz większą popularność. Dostępne są staniki o tradycyjnym fasonie, pozbawione szwów, ale również bardzo miękkie i wyjątkowo wygodne modele.

Dostępne są staniki uniwersalne, całkowicie gładkie, a także biustonosze bardzo ozdobne, wykonane z koronek.

Kto powinien zainteresować się biustonoszem bez fiszbin?

Dla których z pań biustonosze bez fiszbin będą najodpowiedniejsze?

  • Stanki bez usztywnienia sprawdzą się w szczególności u mam karmiących piersią. Miękkie i pozbawione usztywnień staniki nie będą w żaden sposób ocierań i powodować bólu.
  • Takim stanikom powinny przyjrzeć się też amazonki, czyli kobiety po mastektomii.
  • To dobry wybór także dla pań mających małe lub średnie piersi. Duże piersi są cięższe, dlatego wymagają lepszego podtrzymania, które zapewnią staniki z fiszbinami.

  • Biustonosze bez fiszbin to także świetne rozwiązane dla kobiet śpiących w biustonoszu – zapewniają wygodę i są znacznie zdrowsze dla naszych piersi podczas snu!

Biustonosze bez fiszbin a ubrania

Biustonosze bez fiszbin to staniki, które nie usztywniają i nie podtrzymują tak dobrze piersi jak staniki z fiszbinami. Modele wykonane z cienkich, bardzo miękkich materiałów mogą być też widoczne spod delikatnego materiału. Dlatego warto wiedzieć, z jakimi ubraniami będą współgrały najlepiej. Najbardziej uniwersalny, pasujący zarówno do eleganckich, jak i codziennych strojów, będzie biustonosz bez fiszbin o tradycyjnym fasonie. Te bardzo miękkie modele lepiej zostawić na niezobowiązujące spotkania z przyjaciółmi czy relaksujące letnie spacery. Biustonosze ozdobione koronkami lub z cienkimi paseczkami będą stanowiły dodatkową ozdobę – warto założyć je na romantyczną kolację we dwoje.