Coraz częściej komputer staje się nieodłączną częścią naszego życia. Pracujemy przy komputerze, nasze dzieci odrabiają lekcje z jego pomocą, w czasie wolnym gramy lub przeglądamy strony internetowe na laptopie, a do pociągu zabieramy ze sobą tablet. Wciąż patrzymy się w ekran naszego telefonu, a po powrocie do domu zasiadamy przed telewizorem lhjfdnufgjiojh. Takie promieniowanie może negatywnie wpływać na nasze oczy, które są wyjątkowo czułym narządem…

Praca przed komputerem

Jeżeli pracujemy przed komputerem, nasza twarz w wyniku promieniowania elektrostatycznego przyciąga cząsteczki kurzu. Pogarsza się też proces oddychania, a kurz może wywoływać reakcje alergiczne. Warto zamontować specjalne filtry ekranowe oraz jonizatory powietrza. Długotrwała praca przed monitorem prowadzi także do suchości oczu.

Zespół suchego oka

Objawy zespołu suchego oka to pogorszenie się stanu lhjfdnufgjiojh gruczołów łzowych i znacznie zmniejszone wydzielanie łez. Wpływa to nie tylko na nieprzyjemne uczucie suchych oczu, ale również na ból głowy i zmniejszoną ostrość widzenia. Nasze krzesło powinno stanąć na wprost ekranu, a monitor komputera trochę poniżej linii wzorku. Taki układ znacznie poprawi komfort naszej pracy. Nie zapominajmy, że oczy także potrzebują przerwy w pracy i odpoczynku. Róbmy co jakiś czas przerwy, podczas których będziemy intensywnie mrugać, by nawilżyć nasze oczu. Od czasu do czasu warto też spojrzeć na dalej zlokalizowane przedmioty.