Nie ma chyba kobiety, która mając pełną szafę różnych ubrań, chociaż raz nie powiedziałaby słynnego zdania, że nie ma w co się ubrać. Czasami faktycznie można odnieść takie wrażenie, bo wydaje nam się, że nic nie pasuje do danej okazji i w każdym elemencie naszej garderoby jest coś, co go skreśla i nie pozwala nam go założyć w tej konkretnej chwili. Jednak jak się okazuje, każda kobieta wśród swojej odzieży ma również takie ubrania, które idealnie sprawdzą się na każdą okazję, jeśli tylko dobierzemy do nich odpowiednie dodatki.

Wyjście na miasto po pracy?

Najwięcej problemów z przygotowaniem stylizacji mamy zazwyczaj wtedy, gdy w ciągu dnia planujemy dwie skrajne aktywności. Najpierw praca i ważne spotkanie biznesowe, a później wyjście z przyjaciółmi na miasto i luźny styl. Na szczęście korzystając z kilku sztuczek możemy rozwiązać ten problem, a co więcej nie będziemy musiały się przy tym zbytnio przebierać. Na pewno wśród naszej odzieży damskiej mamy czarne spodnie jeansowe, białą koszulę i marynarkę. Wystarczy, że je założymy, do tego odpowiednio ułożymy włosy, długie zepniemy w profesjonalny kok, krótkie elegancko ułożymy, aby płasko leżały i już mamy wygląd pewnej siebie kobiety biznesu.

A po pracy wystarczy zdjąć marynarkę, odpiąć kilka górnych guzików w bluzce jeśli mamy ją zapinaną pod szyję, rozpuścić włosy albo podnieść je za pomocą palców i pianki tworząc na głowie artystyczny nieład i już mamy luźny styl. Jeśli jeszcze szpilki zamienimy na modne tenisówki, to efekt będzie jeszcze lepszy.

Warto mieć wiele możliwości

Kobiety lubią się stroić, dlatego odzież damska jest tak zróżnicowana i można znaleźć tak wiele ubrań w tym samym stylu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy miały kilka różnych czarnych sukienek, czy podobnych butów, tylko w różnych kolorach. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyśmy miały tak skompletowaną szafę, żeby zawsze znaleźć w niej ubrania na każdą okazję. Musimy zobaczyć jaka odzież damska jest nam proponowana i co najbardziej nam się z niej podoba. Może się wówczas okazać, że mamy znacznie więcej możliwości stworzenia ciekawych stylizacji niż pierwotnie sądziliśmy. Moda jest po to, aby się nią bawić i jeśli tylko będziemy się dobrze czuć w danej stylizacji, to nic nie powinno nas ograniczać.