Siły zbrojne to inaczej armia i wojsko każdego kraju, jedni posiadają ją dobrze wyposażoną i wyszkoloną inni natomiast niedoświadczeni wieloma przykrymi zdarzeniami w postaci wojen i aktów zbrojnych nie przykłada do tego tak dużej uwagi. Nie sposób nie dostrzec tego, że jest to bardzo ważny element każdego państwa można powiedzieć, że w ten sposób pokazuje ono swoją siłę i mobilizację w sytuacji, kiedy pojawiłby się kryzys.

Wyszkolenie i wyposażenie armii jest bardzo kosztowne to właśnie, dlatego różnią się one od siebie w zależności od państwa oczywiście jest to warta inwestycja, bo w bezpieczeństwo niemniej jednak coraz częściej spotykamy się z bezlitosnym zarobkowaniu na sprzedaży broni państwom, które są zagrożeniem dla suwerenności innych państw. Są to rocznie miliony lub nawet miliardy wydawane na zakup i sprzedaż broni osobom, które nie powinny jej posiadać.

Jeśli produkcję broni i jej sprzedaż rozpatrywać, jako część przemysłu i jego dochodowość to absolutnie jest to jedna z bardziej rentownych branż, ale w przeciwieństwie do wszystkich innych może nieść za sobą odpowiedzialność sprzedaży niepowołanym do ich użytkowania osobom.