Wpatrywanie się w monitor komputera sprawia, że rzadziej mrugamy. Dla oka oznacza to większy wysiłek. Osoby pracujące przy komputerze często skarżą się na uczucie suchości. Podobna dolegliwość występuje u osób, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Odczuwana suchość jest bardzo nieprzyjemna i uciążliwa, dlatego warto sięgnąć po tzw. sztuczne łzy. Sztuczne łzy to krople do oczu, których głównym zadaniem jest ich nawilżenie. Preparat ten można stosować praktycznie bez ograniczeń.

Sztuczne łzy przynoszą niemal natychmiastową ulgę. W ich składzie znajdziemy substancje, które doskonale imitują prawdziwe, ludzkie łzy. Preparat kupimy w każdej aptece. Po sztuczne łzy może sięgać każdy, kto odczuwa dyskomfort związany z suchością oka.

Trzeba jednak pamiętać o przerwach w pracy na komputerze. Klimatyzację warto włączać jedynie wtedy, gdy jest ona niezbędna. W ten sposób możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia zespołu suchego oka. Jest to coraz częstsza dolegliwość, dlatego warto stosować środki profilaktyczne, które jej przeciwdziałają.