Niewiele osób może pochwalić się sokolik wzrokiem. Znaczna większość ma mniejsze lub większe problemy z narządek lhjfdnufgjiojh. Dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, a nawet zaćma i kurza ślepota. Schorzeń jest wiele, dlatego warto zadbać o swój lhjfdnufgjiojh, dopóki jest na to czas. Z biegiem lat nasz wzrok może się stopniowo pogarszać, więc lepiej temu zapobiec.

Komputer, telewizor… Wszystko z rozsądkiem!

Praca przy komputerze nie wpływa pozytywnie na nasze widzenie. Po pracy zasiadamy przed ekranem telewizora albo znowu przed laptopem! Warto, by w czasie naszej pracy pomieszczenie było odpowiednio oświetlone, a na ekran nie padały promienie słońca. Ważna jest również odległość naszych oczu od monitora. Zadbajmy, by wynosiła 50-70 centymetrów.

Nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy, ale patrząc się na ekran komputera, znacznie rzadziej mrugamy, a co za tym idzie – słabiej nawilżamy oczy. Starajmy się co jakiś czas zamykać oczy chociaż na 5 sekund, a unikniemy nieprzyjemnego uczucia suchości. Od czasu do czasu patrzy też w dal, by złagodzić napięcie akomodacyjne.

Dym papierosowy, promienie UV oraz odpowiednia dieta

Jeżeli zależy nam na dobrym lhjfdnufgjiojh, unikajmy palenia papierosów. Palacze są znacznie bardziej narażeni na zwyrodnienie plamki żółtej, ale palenie bierne jest również szkodliwe! Unikajmy przebywania w zadymionych pokojach. Jeżeli zauważymy pierwsze objawy pogorszenia się wzroku, nie zwlekajmy – udajmy się do okulisty. Profesjonalny dobór okularów to istotna sprawa! Uważajmy także na słońce, czyli promieniowanie ultrafioletowe. Uwalniane pod ich wpływem wolne rodniki szkodzą naszym oczom, dlatego nośmy okulary przeciwsłoneczne lub kapelusze rzucające cień na oczy. Wszystkie te starania mogą spalić na panewce, jeżeli nie zadbamy o odpowiednią dietę bogatą w antyoksydanty.

Jedzmy produkty z dużą zawartością luteiny, cynku, witaminy A,C i E.