Czasami patrzymy na jakąś kobietę i jesteśmy zachwycone strojem, który ma ona na sobie. Co więcej patrzymy na jakieś ubranie i dochodzimy do wniosku, że musimy zrobić wszystko, aby było ono nasze. Jak się jednak okazuje, nie wszystko jest dla wszystkich i nie we wszystkim będzie nam ładnie. To dlatego, że każda z nas ma inną figurę, a to z kolei oznacza, że to co jedne kobiety powinny eksponować, inne powinny zakrywać, aby podkreślać inne walory swojego wyglądu. Dlatego też zanim przejdziemy do wyboru odpowiedniej dla siebie odzieży, powinnyśmy najpierw się dowiedzieć jaki mamy typ figury.

Gruszka

Dość często wśród kobiet występuje figura gruszki. Oznacza to, że taka kobieta jest stosunkowo szczupła w talii i posiada w niej odpowiednie wcięcie, a jednocześnie ma szersze biodra. To oznacza, że takie panie wybierając wśród odzieży damskiej sukienki, powinny skupiać się na tych, które mają odcięcie w pasie, stworzone za pomocą chociażby paska, i od tego właśnie miejsca się rozszerzają spływając swobodnie ku dołowi.

Wówczas wąska talia wraz z wcięciem będzie ładnie wyeksponowana, a jednocześnie szerokie biodra zostaną ukryte, dzięki czemu cała sylwetka będzie się prezentowała bardzo ładnie i ciekawie.

Może jednak jabłko?

Innym typem kobiecej figury jest jabłko. Tutaj nie ma wcięcia w talii i cała sylwetka od piersi do bioder jest taka okrągła, jakby równa. Dlatego panie mające tego typu figurę powinny wybierać sukienki, które są odcięte pod biustem, a następnie luźno spadające. Wówczas piersi zostaną ładnie podniesione, wyeksponowane i to one będą przede wszystkim zwracały uwagę. Brzuch i biodra zostaną ukryte pod luźniejszym materiałem, ale mimo to sylwetka nie zostanie zaburzona i taka kobieta nie dość, że będzie ładnie wyglądała, to jeszcze dobrze będzie się czuła w takim stroju. Jeśli wiemy jaki mamy typ figury, to będziemy też wiedziały za jakim krojem ubrań powinnyśmy się rozglądać, aby prezentować się jak najlepiej. Na szczęście odzież damska oferowana nam jest w tak różnych rodzajach, że każda z kobiet będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co pozwoli jej podkreślić atuty własnego ciała i jednocześnie pomoże zakryć mankamenty, których nie chciałaby pokazywać.