Mogłoby się nam wydawać, że jeżeli już nosimy okulary, to w odpowiedni sposób dbamy o nasz wzrok i już niczym nie musimy się przejmować. Fakt jednak jest taki, że co jakiś czas powinniśmy iść na kontrolną wizytę do okulisty, tak aby mógł nam on powiedzieć, czy czasami nasza wada się nie pogłębiła, a jeżeli tak, to powinien dobrać dla nas odpowiednie szkła. Nic nam nie da noszenie okularów czy soczewek, w których szkła będą za słabe, albo zbyt mocne, dlatego musimy sobie zdawać sprawę z tego, jak ważne jest to, aby to wszystko było odpowiednio dobrane.

Soczewki trzeba zmieniać natychmiast

Jeżeli będziemy mieli zbyt słabe soczewki, to nasze oko będzie się bardziej wytężało, aby móc dojrzeć to, co chcemy dojrzeć, a to może powodować, że będziemy tylko pogłębiali tą naszą wadę. Noszenie zbyt mocnych soczewek też nie będzie dobrym pomysłem, bo także będzie to wpływało negatywnie na nasze oczy. Dlatego tak ważne jest to, aby systematycznie odwiedzać okulistę, bo wówczas będzie on w stanie wychwycić każdą zmianę w naszym oku i dobrać soczewki w taki sposób, aby naszym oczom pomagały, a nie dodatkowo szkodziły.

Sam wygląd okularów też jest ważny

Jeżeli decydujemy się na noszenie okularów, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to jak są dobrane do naszej twarzy, może mieć wpływ na to, czy będziemy w nich dobrze czy źle wyglądać. Dlatego nie powinniśmy okularów wybierać na szybko, a wręcz przeciwnie, powinniśmy na to poświęcić trochę czasu, tak aby móc przymierzyć kilka par. Warto zobaczyć, czy lepiej wyglądamy w cienkich czy w grubszych oprawkach, czy bardziej nam pasują okrągłe soczewki, czy może powinniśmy mieć prostokątne. Okulary powinny być odpowiednio dobrane pod każdym względem. Zarówno jeśli chodzi o dopasowanie ich do wady wzroku, jak i o odpowiednie dopasowanie ich do kształtu naszej twarzy. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko jest dopasowane do siebie idealnie, a to będzie wpływało na nasze samopoczucie podczas noszenia przez nas okularów.